Galoše, gumáky a iná univerzálna obuv dokáže byť niekedy zradná a nekvalitná, preto podobné produkty v rôznych obchodoch treba vyberať dôkladne. U nás si môžete byť istí, že si vyberáte kvalitný tovar z pevného materiálu.
Odlišné farby, veľkosti a typy nájdete nižšie v našej ponuke. Veríme že každý zákazník si nájde svoj kus ktorý mu poslúži tak ako si zmyslí. Každý predsa dúfa že produkt, ktorý si kúpi mu aj vydrží a my sa snažíme o to aby to tak aj bolo.
Do nepriaznivého počasia, pracovného prostredia alebo pre milovníka rybárčenia. Toto všetko a veľa ďalších využití majú naše produkty v kategórií galoše a gumáky. Nájdete tu napríklad aj snehule do zimy, brodivé gumáky do rybníkov, jazier atď. Snažíme sa aby sa k vám dostali kvalitné produkty, aby vám v tomto prípade manželka nemusela prať mokré ponožky kvôli diere v gumákoch. Vďaka mäkčenému PVC materiálu, z ktorého sú vyrobené naše galoše sa nemusíte obávať že sa nejako pretrhnú alebo niečo podobné. Určité typy majú aj kožušinu do chladného počasia. Veľa ludí používa galoše taktiež ako prezuvky do záhrady. Gumáky sú stavané na hladký prechod močiarmi, mlákami a pod. Vďaka výške vyše 35cm u niektorých druhov môžete chodiť v rôznej hĺbke. Máme skvelé ceny na tieto produkty a je po nich veľký dopyt. To predstavuje popularitu tejto univerzálnej obuvi.
-
-
Arthur Wellesley, 1. vojvoda z Wellingtonu(Nový Zéland) začal ako prvý popularizovať gumáky(v angl. - wellington boots) v 19. storočí. Ich najskoršie prototypy však siahajú až do 18. storočia kedy ich ľudia začali vyrábať z teľacej kože. Až v druhej polovici 19. storočia sa prvýkrát objavila guma ako hlavný materiál pre gumáky. Ďalšie vlny používania gumákov nastali v obidvoch svetových vojnách, kedy ich lídri požadovali do európskych, v tom čase bahnitých alebo zaplavených oblastí. Najviac si gumáky obľúbili ľudia v Rusku, keď ich prvýkrát predstavili v 20. rokoch 20. storočia, lebo boli dokonalá obuv do ruského obtiažneho počasia.
-
-
Čo sa týka galošov, podľa všetkého bol vynálezca Alvin Longo Rickman prvý, ktorý si nechal patentovať prototyp galošov v roku 1898. Tento názov pochádza z francúzkeho(galoche), latinského a gréckeho jazyka, v podstate je to kombinácia slov 'drevo' a 'noha'. V minulosti sa na podrážku používalo drevo, a koža na vrchnú časť obuvi.