Vianoce sú výnimočným dňom pre všetkých z nás. Detičky sa nevedia dočkať darčekov ktoré im prinesie Ježiško a my starší si zase užívame Vianočnú atmosféru a tešíme sa, že sme zase pohromade so svojou rodinou. Tovar doručujeme už do 24 hodín.
Pre tú správnu Vianočnú atmosféru by ste mali Vašu domácnosť ozdobiť Vianočnými dekoráciami ktoré vám prinesú príjemný pocit a hlavne pokoj aby ste si celé Vianoce užili naplno. Vyberte si dekorácie z ponuky nižšie, veríme, že naše výborné ceny vás potešia.
Figúrka drevená krušnohorského luskáčika na orechy
Krušnohorský Luskáčik Kráľ vianočné dekorácie
Drevená vianočná figúrka krušnohorského luskáčika na orechy
vianočná ozdoba krušnohorského luskáčika na orechy
Vianočný Luskáčik ako dekorácia na vianoce
Drevená figúrka vojačik Luskáčik | Vianočné dekorácie
zmenšená napodobenina krušnohorského luskáčika na orechy
Vianočná dekorácia Drevený krušnohorský luskáčik na orechy
zmenšená napodobenina krušnohorského luskáčika na orechy
zmenšená napodobenina krušnohorského luskáčika na orechy
maľovaná vianočná ozdoba ako drevený krušnohorský luskáčik na orechy
Vianočné dekorácie | Drevené figúrky na Vianoce
Vianočná figúrka Luskáčik s výškou 30 cm
Vianočné dekorácie | Drevené dekorácie na Vianoce
Vianoce: Vianočné sviatky sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista. V rovnakom období medzi kresťanmi aj nekresťanmi sa oslavujú sviatky pokoja a mieru. Od 24. do 26. decembra sa považujú za dni rodinného pokoja. Ako spoločenskú alebo rodinnú udalosť ich slávi aj veľa nekresťanov. Vianoce patria k jedným znajvýznamnejších kresťanských sviatkov. S Vianocami sa spája veľa ľudových tradícií, kolied, vianočných výzdob, jedál a iných tradičných zvykov.
Kedy začína advent a ako dlho trvá?
Advent: Je podľa kresťanskej tradície obdobie, v ktorom sa očakáva príchod spasiteľa, teda narodenie Ježiša Krista. Začína sa prvou adventnou nedeľou a vrcholí na Štedrý deň - 24. decembra. Adventné obdobie vždy trvá 4 nedele pred Štedrým dňom, pričom posledná 4. nedeľa môže byť najneskôr 24.12.
Vianočné dekorácie: František z Assissi spopularizoval v 10.storočí robenie betlehemov. Betlehem zvykli dekorovať listami, imelom, brečtanom. Farby - červená, zelená a zlatá predstavujú kresťanské symboli krvi (Ježiša), večného života a darov, ktorú mu podľa Biblie priniesli traja králi. Zdobenie stromčeka pochádza z pohanského uctievania stromov. Bonifác povedal, že namiesto dubov by sa mala uctievať jedlička, keďže mieri špicom do neba a jej tvar pripomína svätú trojicu. Avšak vianočný stromček sa objavil až v 19. storočí.
Dekorovanie obydlia imelom - tento zvyk pochádza zo staroeurópskych mýtov a folklóru. Legenda o Baldurovi hovorí o tom, že na rastline sa nachádzajú biele bobuľky a vždy, keď sa pod ňou niekto pobozká, na znak plodnosti sa jedna z nich odtrhne. Svetielka a rôzne sviečky sú symbolom Ježiša, podľa kresťanov svetla sveta. Avšak oheň vždy patril aj k oslavám rovnodennosti.
Zvyky a vianočné tradície na Slovensku: Počas vianočnej večere bolo niekoľko zaužívaných zvykov. Otec ako hlava rodiny zvykol prekrojiť každému jablko, a keď v ňom bol jadrovník zdravý, to značilo pozitívnu veštbu na nasledujúci rok. Tento zvyk sa robil aj s orechmi. Na stole zvykli vždy položiť chlieb či čerstvé mlieko. Pod stôl sa zvykla nasypať slama, ktorá symbolizovala narodenie Ježiša Krista. Taktiež sa dávala pod stôl sekera, ktorá symbolizovala železné zdravie rodiny, nechýbala ani reťaz, na ktorú si všetci členovia rodiny vyložili nohy. Reťaž symbolizovala, že ak by sa aj jeden z členov vybral kamkoľvek, vždy sa môže k svojej rodine vrátiť, pretože rodina vždy drží spolu. Obdarúvanie darčekom nebolo vrcholom Štedrého dňa, ako to môžeme vidieť dnes v mnohých rodinách. Darčeky si v minulosti kupovala len šľachta. Rodiny v dedínách zvykli svojim deťom vyrábať handrové či drevené hračky.