Máte radi rôzne hádanky, logické úlohy a iné hlavolamy? My taktiež! Je to dobrý spôsob trénovania logického myslenia a taktiež aj skvelá zábava pre deti. Nie je lepšie riešiť hlavolamy a trénovať si logické myslenie, ako hrať hry na počítači a ničiť si zrak?
Ak sa už neviete dočkať, kedy vám príde nová hračka domov, dáme vám k tomu grátis jednu rýchlu hádanku: Čo sa vyskytuje raz v každej minúte, dvakrát v každom momente, ale ani raz v roku? Odpoveď nájdete v texte na stránke dole a cestou si môžete prezrieť nové produkty v kategórii. Objednajte ešte dnes do 13.ooh a tovar bude u vás doma už zajtra.
Ľudia milujú hry a samozrejme k nim patria aj rôzne logické hádanky a chytáky. K obľúbeným hlavolamom u nás patrí určite Ježko v klietke, alebo po česky Ježek v kleci. Veľkej popularite vďačí známej knižke pre mládež Záhada hlavolamu od českého autora Jaroslava Foglara. V tejto knihe je "ježek v kleci" hlavnou zápletkou celého deja a vraj sa v ňom skrýva plán na vynález lietajúceho bicykla. V tom vlastne aj spočíva jeho riešenie - cieľom je dostať ježka von z kovovej klietky. Tu však nekončíme. Na úplne dokončenie a teda vyriešenie je treba ježka dostať aj naspäť do jeho klietky. Možno sa pýtate, či sa v ježkovi naozaj neskrývajú tajné plány - na to však musíte prísť už sami doma.
Rubíková kocka je považovaná za najznámejší a najpoužívanejší hlavolam vo svete. Možno ste si mysleli, že už má za sebou veľmi dlhú históriu, no opak je pravdou. Vymyslel ju v roku 1974 maďarský architekt a vynálezca Ernő Rubik - preto aj názov zdedila po ňom. Kocka je bez učenia sa ťahov na skladanie takmer nemožná poskladať a ich učenie zaberie istý čas. Ide však o skvelý koníček a možnosť ju skladať prakticky kdekoľvek znamená, že ide o skvelého "požierača nudy" a slúži aj na precvičenie logického myslenia. Fascinujúce je aj to, že na kocke je možných až neuveriteľných 43 triliónov rôznych farebných stavov! Takmer neuveritelne znie aj fakt, že aktuálny svetový rokord poskladania kocky je za 3.47 sekundy!
K najznámejším písomným hádankám patrí svetoznáma tzv. Einsteinova hádanka, ktorú pravdepodobne vymyslel Albert Einstein v mladosti. Celej jej znenie tu nebudeme písať, nakoľko má pomerne dlhé zadanie. Ak ju však chcete vyriešiť, zadanie nájdete na tomto odkaze - hádanka Alberta Einsteina. Hovorí sa, že ju dokáže vyriešiť len 2% populácie. Ak si trúfate byť jedným z nich, smelo do toho!
Na riešenie hlavolamov je treba trpezlivosť a niekedy aj celkom pevné nervy. Určite by ste sa nemali vzdávať po jednom, či dvoch neúspešných pokusoch a mať z toho fóbie. Nič sa nevyrovná pocitu úspešného vyriešenia hádanky, zistenia celého postupu a najlepšie ak ste vy ten prvý, kto na to celé príde. Nikdy však nikomu neprezradte, ako ste na riešenie prišli a nechajte aj druhých, nech sa trošku potrápia. Veď predsa v tom spočíva čaro hádaniek.
Odpoveď na otázku z textu hore - písmeno M. Veríme, že sme vám aspoň trochu spríjemnili deň a hádali ste s nami. :)